Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2024/25

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Specjalistyczne studia teologiczne (EN)

Szczegóły
Kod BRE_WT_NS_2_STS
Jednostka organizacyjna Wydział Teologiczny
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Limit miejsc 20
Czas trwania 2 lata
Adres komisji rekrutacyjnej ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
Godziny otwarcia sekretariatu pn-pt w godz. 9.00-14.00
Adres WWW https://teologia.uksw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (07.06.2024 12:00 – 26.09.2024 23:59)

Celem kształcenia na kierunku specjalistyczne studia teologiczne jest zdobycie wiedzy z zakresu teologii, w ramach jednej z dwunastu specjalności: teologii biblijnej, teologii dogmatycznej i fundamentalnej, teologii moralnej, teologii duchowości, teologii kultury, teologii religii i ekumenicznej, teologii pastoralnej, katechetyki, liturgiki, misjologii, patrologii oraz teologii środków społecznego przekazu.

Po ukończeniu studiów absolwent może podjąć pracę w instytucjach kościelnych i świeckich, których działalność dotyczy szeroko rozumianego życia społecznego, kultury i wychowania, szczególnie inspirowanych wiarą chrześcijańską. Uzyskane kwalifikacje uprawniają do zajmowania stanowisk kierowniczych we wskazanym zakresie i pełnienia roli eksperta w ramach ukończonej specjalności. Kwalifikacje pozwalają na podjęcie nauczania teologii oraz formacji w seminariach duchownych. Absolwent jest przygotowany również do dalszego rozwoju naukowego w ramach szkoły doktorskiej bądź na trzecim cyklu studiów teologicznych Ad lauream.

Program Specjalistycznych Studiów Teologicznych jest pomyślany w formie modułowej, umożliwiającej poza przedmiotami ogólnymi zgłębianie tematów z zakresu bezpośrednich naukowych zainteresowań. Dostępne moduły: 1) biblistyka z patrologią, 2) teologia systematyczna, 3) teologia praktyczna.

 


Podstawę przyjęcia na studia II stopnia stanowi złożenie, po dokonaniu rejestracji w IRK, wymaganych dokumentów w wyznaczonych terminach, do momentu wyczerpania limitu miejsc. 

Kandydaci na kierunek specjalistyczne studia teologiczne (studia II stopnia stacjonarne) muszą wykazać się znajomością języka angielskiego na odpowiednim poziomie, potwierdzoną jednym z dokumentów wymienionych poniżej, z zastrzeżeniem, że jeśli nie posiadają takiego dokumentu, mogą wówczas przystąpić do weryfikacji znajomości języka angielskiego:

1. Dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych prowadzonych za granicą lub w Rzeczypospolitej Polskiej - uznaje się język wykładowy, jeżeli językiem wykładowym był wyłącznie język angielski

2. Certyfikaty potwierdzające znajomość języków obcych co najmniej na poziomie B2 w skali globalnej biegłości językowej według "Common European Framework of Reference for Languages: learning, teaching, assessment (CEFR) - Europejski system opisu kształcenia językowego: uczenie się, nauczanie, ocenianie (ESOKJ)":

a. University of Cambridge ESOL Examinations
• B2 First (wcześniej pod nazwą: Cambridge First Certificate in English (FCE)) – ocena A lub B,
• C1 Advanced (wcześniej pod nazwą: Cambridge Certificate in Advanced English (CAE)) – ocena A, B lub C,
• C2 Proficiency (wcześniej pod nazwą: Cambridge Certificate of Proficiency in English (CPE)) - ocena A, B lub C

b. Educational Testing Service (ETS), Princeton, USA:
• Test of English as a Foreign Language (TOEFL) – poziom B2: 75-93 pkt. w wersji Internet-Based Test (iBT)
• Test of English as a Foreign Language (TOEFL) – poziom C1: 94-109 pkt. w wersji Internet-Based Test (iBT)
• Test of English as a Foreign Language (TOEFL) – poziom C2: 110-120 pkt. w wersji Internet-Based Test (iBT)

c. British Council, Cambridge English Language Assessment IDP IELTS Australia:
• International English Language Testing System (IELTS) – poziom B2: 5,5-6,5 pkt.
• International English Language Testing System (IELTS) – poziom C1: 7-8 pkt.
• International English Language Testing System (IELTS) – poziom C2: 8,5-9 pkt.

Weryfikacja znajomości języka angielskiego, do której przystępują kandydaci nieposiadający żadnego z dokumentów wymienionych w powyższej tabeli, ma na celu wydanie zaświadczenia o znajomości języka angielskiego na odpowiednim poziomie, bądź braku znajomości języka angielskiego na odpowiednim poziomie. Weryfikacja znajomości języka angielskiego przeprowadzana jest przez komisję weryfikacyjną powołaną przez kierownika jednostki rekrutującej, złożoną z nauczycieli akademickich. W skład komisji weryfikacyjnej mogą wchodzić członkowie Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Teologicznego. W pracach związanych z weryfikacją znajomości języka angielskiego mogą uczestniczyć nauczyciele akademiccy ze Studium Języków 48 Obcych UKSW. Nauczyciele akademiccy ze Studium Języków Obcych mogą być również członkami komisji weryfikacyjnej.