Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2024/25

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Big Data w Analityce Społecznej - II stopnia stacjonarne

Szczegóły
Kod BRE_WSE_ST_2_BIG
Jednostka organizacyjna Wydział Społeczno-Ekonomiczny
Kierunek studiów Big Data w Analityce Społecznej
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 25
Czas trwania 2 lata
Adres komisji rekrutacyjnej ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa
Godziny otwarcia sekretariatu 08:00 -15:00
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Tura 1 (07.06.2024 12:00 – 11.07.2024 23:59)

Studia na kierunku Big Data w Analityce Społecznej oferują oryginalny program kształcenia dotyczący wykorzystywania szerokiej gamy danych, a wielkich rozmiarów danych cyfrowych (big data) w szczególności, odnoszących się do wielorakich aspektów życia społecznego.  Studia łączą wiedzę z zakresu nauk socjologicznych, nauk o polityce i administracji, ekonomii i finansów oraz nauk o zarządzaniu i jakości, z dorobkiem nauk ścisłych i inżynieryjno-technicznych w zakresie nowoczesnych technologii cyfrowych. 

Studenci nabywają wszechstronnej orientacji w obszarze cyfrowych nauk społecznych, a w szczególności w odniesieniu do dynamicznie rozwijających się społecznych big data. Zdobywają wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu ich pozyskiwania, rafinacji, przechowywania, oraz  przetwarzania nowych rodzajów informacji. Uczą się analizować big data przy użyciu innowacyjnych technologii cyfrowych oraz interpretować je w kontekście wybranych teorii socjologicznych. Odkrywają możliwości wykorzystywania  dużych ilości zdigitalizowanych danych do celów wszechstronnej analityki społecznej i identyfikowania kluczowych trendów w takich obszarach życia społecznego jak rodzina i demografia, zachowania rynkowe, mechanizmy wpływu społecznego i strategie polityczne, biznes i zarządzanie, transformacja społeczna i przemiany wartości, oraz wielkie sieci społeczne. Studenci nabywają też umiejętności niezbędnych do swobodnego poruszania się w świecie nowych wyzwań związanych z bezpieczeństwem, prywatnością oraz etyką zarządzania informacją pojawiających się w erze big data. 

Wszechstronne przygotowanie pozwoli absolwentowi na wykonywanie różnych zawodów, w których kluczowe jest swobodne poruszanie się w środowisku danych społecznych, a wielkich zbiorów danych cyfrowych w szczególności, oraz umiejętność krytycznej analizy kluczowych procesów cywilizacyjnych oraz przemian technologicznych właściwych społeczeństwom informacyjno-sieciowym. Absolwent kierunku Big Data w Analityce Społecznej  będzie mógł podjąć pracę m.in. w charakterze analityka danych w sektorze biznesowym, bankowym czy konsultingowym, oraz przedsiębiorstwach typu e-commerce; konsultanta w przedsiębiorstwach, instytucjach administracji centralnej, samorządowej i publicznej oraz agencjach lobbystycznych; eksperta w obszarach biznesu, administracji publicznej, organizacjach rządowych oraz pozarządowych, oraz doradcy politycznego. 

 


 ZASADY KWALIFIKACJI NA STUDIA II STOPNIA STACJONARNE

1. Studia stacjonarne drugiego stopnia są przeznaczone dla osób posiadających dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny.

2. Wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego jest obliczany z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku. 

3. Przez średnią z toku studiów należy rozumieć arytmetyczną średnią ocen uzyskanych z egzaminów oraz zaliczeń na ocenę na studiach I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Do średniej z toku studiów nie wlicza się oceny pracy licencjackiej (magisterskiej) ani oceny z egzaminu licencjackiego (magisterskiego).

 

Kwalifikacja na kierunek Big Data odbywa się w następujący sposób:

Kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich kwalifikowani są na podstawie średniej ocen z toku studiów, przy czym kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich w jednej z niżej wymienionych dyscyplin, kwalifikowani są na poszczególne kierunki z uwzględnieniem preferencji punktowej w postaci wyższego o 20% mnożnika dla średniej ocen z toku studiów.

 

Dyscypliny kwalifikujące do preferencji punktowej na kierunku Big Data:

 nauki socjologiczne

 ekonomia i finanse

 geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

 nauki o bezpieczeństwie

 nauki o komunikacji społecznej i mediach

 nauki o polityce i administracji

 nauki prawne

 pedagogika

 psychologia

 

Wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego wyrażony w skali 0-100, w przypadku kandydatów, którym przysługuje preferencja punktowa, obliczany jest zgodnie z poniższym wzorem, z zastrzeżeniem ust. 2,3:

 

W = s*20

gdzie:

W - wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego,

s – średnia ocen z toku studiów.

 

Wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego wyrażony w skali 0-100, w przypadku kandydatów, którym nie przysługuje preferencja punktowa, obliczany jest zgodnie z poniższym wzorem, z zastrzeżeniem ust. 2,3:

 

W = s*16

gdzie:

W - wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego,

s – średnia ocen z toku studiów.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Informacje: https://uksw.edu.pl/kandydaci/cudzoziemcy/dyplomy-zagraniczne-i-matury/