Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2024/25

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Filologia polska - II stopnia, niestacjonarne

Szczegóły
Kod BRE_WNH_NS_2_FP
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Humanistycznych
Kierunek studiów Filologia polska
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 40
Opłaty 3900 zł/rok studiów
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Tura 1 (07.06.2024 12:00 – 22.09.2024 23:59)

Filologia polska II stopnia to studia magisterskie prowadzone w trybie niestacjonarnym. Celem kształcenia na kierunku jest zdobycie wiedzy z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa oraz przygotowanie do wykonywania różnych zawodów. W ofercie naszego kierunku znaleźć można – obok specjalizacji nauczycielskiej – moduł Edytorski. Ich realizacja w procesie kształcenia daje zespół określonych, cenionych na rynku pracy, umiejętności. Po zrealizowaniu specjalizacji nauczycielskiej na drugim stopniu absolwent zdobywa pełne kwalifikacje nauczycielskie i może pracę jako nauczyciel języka polskiego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Umiejętności zdobyte na module edytorskim przygotowują do pracy w wydawnictwach książkowych (tradycyjnych i cyfrowych) oraz  prasie.

 

PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW

Dokumenty na studia niestacjonarne będziemy przyjmować od 18 lipca w sali 310:

 

  • we wtorki w godz. 9.00-15.00,
  • środy w godz. 10.00-14.00,
  • czwartki w godz. 10.00-14.00.

ZASADY KWALIFIKACJI NA STUDIA NIESTACJONARNE

Kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów I stopnia na kierunku filologia polska albo dyplom ukończenia studiów I stopnia lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na kierunku innym niż filologia polska, ale przyporządkowanym w co najmniej w 50% do dyscypliny językoznawstwo lub literaturoznawstwo, są przyjmowani bez postępowania kwalifikacyjnego. Podstawę przyjęcia na studia stanowi złożenie, po dokonaniu rejestracji w IRK, wymaganych dokumentów w wyznaczonych terminach, do momentu wyczerpania limitu miejsc.

Kandydaci nieposiadający wyżej wymienionych dyplomów przystępują do egzaminu wstępnego w formie rozmowy kwalifikacyjnej, mającej na celu weryfikację kompetencji wymaganych do podjęcia studiów II stopnia na kierunku filologia polska. Rozmowa będzie odbywać się w oparciu o listę lektur i zagadnień z obszaru literaturoznawstwa i językoznawstwa polskiego. Wydział może sformułować szczegółowe tezy egzaminacyjne. W przypadku sformułowania tez szczegółowych zostaną one opublikowane na co najmniej jednej stronie internetowej spośród stron dostępnych pod adresami: https://wnh.uksw.edu.pl/, https://uksw.edu.pl/kandydaci, https://irk.uksw.edu.pl. Kandydat zostaje przyjęty na studia po stwierdzeniu przez komisję przeprowadzającą rozmowę kwalifikacyjną, że posiada kompetencje do podjęcia studiów II stopnia na kierunku filologia polska.