Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2024/25

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Elektroniczne zarządzanie dokumentacją - II stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod BRE_WNHS_ST_2_EZD
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Historycznych
Kierunek studiów Elektroniczne zarządzanie dokumentacją
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 25
Czas trwania 2 lata
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (07.06.2024 12:00 – 11.07.2024 23:59)

Elektroniczne zarządzanie dokumentacją

Celem kształcenia na kierunku elektroniczne zarządzanie dokumentacją o profilu praktycznym jest wyposażenie studentów w umiejętności i wiedzę na temat analizy i stosowania systemu zarządzania dokumentacją (systemu kancelaryjnego), a także nabycie umiejętności obsługi elektronicznych systemów zarządzania dokumentacją klasy EZD lub ECM. Podstawą kształcenia będzie umiejętność obsługi EZD PUW i EZD RP.

Realizując studia drugiego stopnia kierunku Elektroniczne zarządzanie dokumentacją, student zdobędzie gruntowną wiedzę i umiejętności w zakresie biurowości oraz podstaw archiwistyki, zarówno w ujęciu historycznym, ale przede wszystkim najnowszej praktyki. Będzie też przygotowany do prowadzenia działalności naukowej dotyczącej teorii i metodyki dokumentu i kancelarii w organizacjach zbiurokratyzowanych.

Absolwent kierunku elektroniczne zarządzanie dokumentacją będzie posiadał przygotowanie do: posługiwania się systemami informatycznymi do zarządzania dokumentami, budowania nowoczesnego obiegu pism oraz udostępniania ich określonym instytucjom i osobom prywatnym. Będzie umiał również zarządzać różnego rodzaju dokumentacją, z pomocą programów komputerowych, w tym spełniających wymagania elektronicznego zarządzania dokumentacją, systemów informatycznych i baz danych na każdym etapie życia dokumentu w kancelarii i archiwum bieżącym. Absolwent będzie przygotowany do wykonywania zadań administratora wiedzy i zasobów informacyjnych w różnego typu instytucjach, przedsiębiorstwach, składnicach akt, archiwach zbiorczych, przejściowych itp.

 


 ZASADY KWALIFIKACJI NA STUDIA II STOPNIA STACJONARNE

1. Studia stacjonarne drugiego stopnia są przeznaczone dla osób posiadających dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny.

2. Wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego jest obliczany z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku. 

3. Przez średnią z toku studiów należy rozumieć arytmetyczną średnią ocen uzyskanych z egzaminów oraz zaliczeń na ocenę na studiach I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Do średniej z toku studiów nie wlicza się oceny pracy licencjackiej (magisterskiej) ani oceny z egzaminu licencjackiego (magisterskiego).

 

Kwalifikacja na kierunek Elektroniczne zarządzanie dokumentacją odbywa się w następujący sposób:

Kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów I stopnia na kierunkach studiów Administracja, Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją kwalifikowani są w oparciu o średnią z toku studiów, z zastrzeżeniem ust. 2,3. Kandydaci są kwalifikowani według poniższego wzoru:

W = s*20

gdzie:

W - wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego,

s – średnia ocen z toku studiów.

 

Pozostali kandydaci, kwalifikowani są na podstawie egzaminu wstępnego w formie rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której sprawdzana jest ogólna wiedza kandydata na poziomie studiów I stopnia w obszarze dyscypliny, do której przyporządkowany jest kierunek studiów, na który aplikuje kandydat oraz oceniana będzie motywacja do podjęcia studiów. Wydział może sformułować szczegółowe tezy egzaminacyjne. W przypadku sformułowania tez szczegółowych, zostaną one opublikowane na co najmniej jednej stronie internetowej spośród stron dostępnych pod adresami: https://wnhs.uksw.edu.pl/, https://uksw.edu.pl/kandydaci, https://irk.uksw.edu.pl.

Wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego wyrażony w skali 0-100, powstaje na skutek przeliczenia oceny w skali 2-5 na punkty kwalifikacyjne według poniższej tabeli:

Ocena (skala 2-5) Punkty kwalifikacyjne
2 0
2,25 10
2,5 20
2,75 30
3 40
3,25 48,75
3,5 57,5
3,75 66,25
4 75
4,25 81,25
4,5 87,5
4,75 93,75
5 100

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Informacje: https://uksw.edu.pl/kandydaci/cudzoziemcy/dyplomy-zagraniczne-i-matury/