Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2024/25

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Matematyka - II stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod BRE_WMP_ST_2_MAT
Jednostka organizacyjna Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych
Kierunek studiów Matematyka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 25
Czas trwania 2 lata
Adres komisji rekrutacyjnej wmp@uksw.edu.pl
Godziny otwarcia sekretariatu Poniedziałki: 12:00 - 15:00
Wtorki: 10:00 - 13:00
Środy: 12:00 - 15:00
Czwartki: 10:00 - 13:00
Piątki: Nieczynny
Adres WWW https://wmp.uksw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Tura 1 (07.06.2024 12:00 – 11.07.2024 23:59)

Celem kształcenia na kierunku Matematyka - studia II stopnia jest pogłębienie wiedzy matematycznej absolwentów studiów I stopnia, przekazując adekwatne dla rynku pracy umiejętności i kompetencje społeczne. Po ich ukończeniu możliwa jest kontynuacja nauki w szkole doktorskiej we wszystkich ośrodkach kraju i za granicą, bądź podjęcie pracy w różnych gałęziach globalnej gospodarki na kierowniczych stanowiskach wykorzystujacych zaawansowane narzędzia matematyczne i wymagających twórzczych postaw. 

Na kierunku dostępne są moduły/specjalizacje: Zastosowania matematyki, Specjalność nauczycielska.

Po ukończeniu studiów absolwent może podjąć pracę w kraju i po za jego granicami w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym, w zarządzaniu produkcją, w analityce gospodarczej lub w placówkach naukowo-badawczych, a także wielu innych, podobnych miejscach. 


 ZASADY KWALIFIKACJI NA STUDIA II STOPNIA STACJONARNE

1. Studia stacjonarne drugiego stopnia są przeznaczone dla osób posiadających dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny.

2. Wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego jest obliczany z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku.

3. Przez średnią z toku studiów należy rozumieć arytmetyczną średnią ocen uzyskanych z egzaminów oraz zaliczeń na ocenę na studiach I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Do średniej z toku studiów nie wlicza się oceny pracy licencjackiej (magisterskiej) ani oceny z egzaminu licencjackiego (magisterskiego).

 

Kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów I stopnia na tym samym kierunku studiów, na który się rekrutują, kwalifikowani są w oparciu o średnią z toku studiów, z zastrzeżeniem ust. 2,3. Kandydaci są kwalifikowani według poniższego wzoru:

W = s*20

gdzie:

W - wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego,

 

s – średnia ocen z toku studiów.

 

Kandydaci nieposiadający dyplomu ukończenia studiów I stopnia na tym samym kierunku studiów, na który się rekrutują, kwalifikowani są na podstawie egzaminu wstępnego w formie rozmowy kwalifikacyjnej.

Zakres rozmowy kwalifikacyjnej obejmuje wiedzę z następujących przedmiotów/dziedzin/zagadnień:

dla kierunku matematyka: analiza matematyczna, algebra, topologia, równania różniczkowe, analiza wektorowa, rachunek prawdopodobieństwa, analiza zespolona i statystyka matematyczna.

Wydział może sformułować szczegółowe tezy egzaminacyjne. W przypadku sformułowania tez szczegółowych, zostaną one opublikowane na co najmniej jednej stronie internetowej spośród stron dostępnych pod adresami: https://wmp.uksw.edu.pl/, https://uksw.edu.pl/kandydaci, https://irk.uksw.edu.pl.

Wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego wyrażony w skali 0-100,  powstaje w wyniku przeliczenia oceny w skali 2-5 na punkty kwalifikacyjne według poniższej tabeli:

 

Ocena (skala 2-5)

Punkty kwalifikacyjne

2

0

2,25

10

2,5

20

2,75

30

3

40

3,25

48,75

3,5

57,5

3,75

66,25

4

75

4,25

81,25

4,5

87,5

4,75

93,75

5

100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

 Informacje: https://uksw.edu.pl/kandydaci/cudzoziemcy/dyplomy-zagraniczne-i-matury/