Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2024/25

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Matematyka - I stopnia, niestacjonarne

Szczegóły
Kod BRE_WMP_NS_1_MAT
Jednostka organizacyjna Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych
Kierunek studiów Matematyka
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 30
Czas trwania 3 lata
Adres komisji rekrutacyjnej wmp@uksw.edu.pl
Godziny otwarcia sekretariatu Bud. 21, pok. 113
Poniedziałki - Czwartki: 10:00 - 13:00
Piątki: Nieczynny
Adres WWW https://wmp.uksw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Matura lub dokument równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (07.06.2024 12:00 – 22.09.2024 23:59)

Celem kształcenia na kierunku Matematyka - studia I stopnia jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia pracy zawodowej lub naukowej. Absolwent potrafi wiązać fakty z zakresu podstawowych działów matematyki, takich jak: analiza matematyczna rzeczywista i zespolona, algebra, geometria, logika i teoria mnogości, matematyka dyskretna, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka oraz równania różniczkowe i zwyczajne. Jednym z tych działów zapoznał się szczegółowo. Zna także podstawowe zagadnienia i narzędzia informatyczne, podstawy analizy algorytmów i metod numerycznych oraz potrafi programować w języku C/C++. Używa programów przeznaczonych do obliczeń symbolicznych, wektorowych i reprezentacji graficznej obiektów matematycznych. Zapoznał się z językiem TeX/LaTeX i biegle obsługuje zaawansowane funkcje arkuszy kalkulacyjnych. Formułuje opisy problemów ilościowych lub geometrycznych w języku matematycznym i prowadzi ich ścisłe rozumowanie, lub stosuje techniki obliczeniowe i narzędzia programowania do rozwiązywania tych problemów. Posiada więc możliwości dalszego kształcenia się oraz twórczego i precyzyjnego myślenia w sytuacjach praktycznych - Potrafi więc dostosować się do zmiennego zapotrzebowania gospodarki rynkowej. 

Po ukończeniu studiów absolwent może podjąć pracę w rozwiniętym w kraju i poza jego granicami sektorze bankowym i ubezpieczeniowym, zarządzaniu produkcją, analityce gospodarczej lub placówkach naukowobadawczych. Kierunek ten może otworzyć ścieżki awansu, jeśli absolwent pracował już w takich instytucjach przed podjęciem studiów.

Opłata za rok studiów niestacjonarnych: 6500 zł.

Przyjmowanie dokumentów

Przyjmowanie dokumentów na studia: 01.07 - 25.09, od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-13:00.


ZASADY KWALIFIKACJI NA STUDIA NIESTACJONARNE

Podstawę przyjęcia na studia niestacjonarne stanowi złożenie, po dokonaniu rejestracji w IRK, wymaganych dokumentów w wyznaczonych terminach, do momentu wyczerpania limitu miejsc.